Правильний вибір взуття:

При придбанні приділіть особливу увагу вибору моделі взуття. Важливо, щоб вона підходила Вам за зручністю колодки, повнотою, розміром, підйомом. Неправильний вибір моделі та розміру приведе до того, що Ви будете відчувати незручності при носінні, крім того, можуть з'явитися недоліки, погіршаться споживчі властивості і загубиться зовнішній вигляд товару (деформація моделі, розрив швів, поява тріщин і заломів). Підбирайте взуття за розміром стоячи - стопа не повинна бути стиснута. Покупки в магазині найкраще здійснювати до кінця робочого дня, коли до ніг підливає більше крові, і вони набрякають.

Експлуатація взуття:

Необхідно пам'ятати, що придбане Вами взуття не призначене для використання в екстремальних умовах! Щоб взуття служило Вам довго, намагайтеся виконувати наступні вимоги: Перед початком носіння обробіть нове взуття кремом. Пам'ятайте, що наносити крем необхідно на всю шкіряну поверхню взуття, в тому числі на обтяжку каблука і торцеву поверхню шкіряної підошви. У сиру погоду обов'язково використовуйте водовідштовхувальні креми / спреї. Одягайте взуття тільки розшнуруваним (розстебнутим), користуйтеся ріжками для взуття, це допоможе запобігти розриву швів і збереже форму взуття. Не знімайте взуття наступаючи на задник, це може призвести до відриву підошви. Після кожного носіння очищайте її від пилу і бруду м'якою вологою ганчіркою або щіткою. У разі забруднення жиром використовуйте 1-2% розчин мильного порошку.
Для усунення жирних плям на взутті з верхом із замші або велюру користуйтеся спеціальними засобами для їх очищення або ж зверніться в хімчистку. Забороняється мити взуття (крім гумового) в воді! Шкіра в таких випадках втрачає свою еластичність і форму. Використовуйте спеціальні засоби для чищення, що зберігають здатність матеріалу «дихати». Прання будь-якого виду взуття забороняється. У разі намокання рекомендується почистити ще мокре взуття спеціальним кремом, що всмоктується в шкіру по мірі випаровування. Перед використанням просушіть взуття.

Уникайте попадання вологи на шкіряну обтяжку каблука, так як це може призвести до деформації і розшарування. На шкіряну підошву рекомендується ставити гумову накладку. Шкіряна обтяжка каблука і зріз шкіряної підошви вимагають такого ж догляду та захисту, як і верх взуття.

Уникайте потрапляння на взуття їдких речовин.

Сушити мокре взуття необхідно повільно, подалі від опалювальних приладів, джерел тепла, уникаючи прямих сонячних променів, при кімнатній температурі, попередньо щільно набивши взуття м'ятим папером або вставивши спеціальні пристосування для збереження форми взуття. Волога випаровується з взуття приблизно через 20 годин. Періодично дозволяйте Вашому взуттю провітрюватися для того, щоб шкіра могла добре просохнути. Після чистки нанесіть тонкий шар взуттєвого крему і через 10 хвилин протріть сухою ганчіркою. Не допускайте надмірних механічних навантажень, ударів, порізів, які можуть привести до відриву каблуків, підошви, фурнітури. Зверніть увагу, що під час експлуатації темного шкіряного взуття можливе забарвлення підкладки. Щоб уникнути цього скористайтеся аерозолем «антіколор». Взуття з лакової і штучної шкіри не рекомендується носити за температури нижче -5°С, в сиру, дощову або снігову погоду, а взуття на поліуретановій підошві - за температури нижче -10 ° С. В іншому випадку можливе виникнення тріщин. Пам'ятайте, що на сонці або під яскравим світлом ламп денного світла лакове взуття може вигоряти і міняти свій первісний колір. Не рекомендуємо носити взуття з підошвою з натуральної шкіри, прошивного методу кріплення, в сльоту, сніг, дощову або морозну погоду, так як це може спричинити розклеювання підошви, збільшення зносу або появу тріщин. Щоденна носка модельного взуття небажана, так як це може істотно скоротити термін служби виробу, особливо при експлуатації в осінньо-зимовий період. Модельне взуття не призначене для носіння по гравію, щебеню, по сніжним і мокрим покриттям, в тому числі обробленим з використанням технічної солі або антігололедних хімічних реагентів.
Не використовуйте одну і ту ж пару взуття щодня, виробу необхідно дати відпочити. Оптимальний варіант - мати 2-3 пари взуття на кожен сезон. Одягаючи взуття на підборах, намагайтеся обходити ями, решітки та нерівності доріг - в іншому випадку може зламатися каблук. Якщо ви керуєте авто, перевзувайтеся в туфлі без каблука - через натискання на педалі змінюється форма туфель, може зламатися каблук або зламатися тонка шкіряна підошва.
Слід уникати в новому взутті тривалих піших прогулянок, постарайтеся спочатку розносити її вдома.

Зберігання взуття

При тривалому зберіганні взуття необхідно висушити, почистити, упакувати в коробку або спеціальний мішечок для зберігання взуття, попередньо набивши взуття м'ятим папером або вставивши спеціальні пристосування для збереження форми. Зберігати взуття треба при температурі 14-25 ° С і відносній вологості 50-80%.